Kiek laiko galima naudoti miego akinius?
-
PELĖDOS ir VYTURIAI. Turbūt jau visi žinome, kas esame - pelėdos (vėlai užmiegi, vėlai keliesi) ar vyturiai (anksti užmiegi, anksti keliesi).
Aš priskiriu save prie pelėdų. Bet taip jau yra, kad gyvenimas man neleidžia ryte ilgai pamiegoti. O eiti į lovą anksti tiesiog sąžinė neleidžia - juk galiu dar tiek daug padaryti, ypač kai vaikai lovose jau sapnuoja antrą sapną! Taigi taip ir lieku pakankamai niekada neišsimiegojusi. Bet bent daug ką nuveikusi dienos metu. Va čia tai bent laimė!
Šilkiniai miego akiniai yra pagaminti iš natūralaus šilko. Taip taip, to labai švelnaus, vėsaus ir slidaus audinio. Ar dėl savo slidaus paviršiaus jie nukrenta miego metu? Ne. Dėl to, kad jie prilaikomi tamprios gumytės, kuri būdama plona tikrai netrukdo miegoti.Tačiau kiek gi tarnauja miego akiniai ir ar juos reikia keisti? Taip, reikia. Prieš miegą paprastai tepame veido kremus, kurie miego metu įsigeria į audinį. Su laiku audinys, "surinkęs" į save didelį kiekį kremo kiek išblunka ir svarbiausia - tampa nebe toks švelnus. Tapęs šiurkštesniu šilko audinys nebėra toks efektyvus, todėl norint išgauti maksimalų efektą, juos reikėtų pakeisti naujais.
Sakydama žodį "efektą", kalbu apie paakių odos apsaugą, kuomet miego akiniai pristabdo raukšlių susidarymą. Nepamirškime, kad šilkiniuose miego akiniuose esantis proteinas švelniai maitina jautrią paakių odą.
Miego akiniai yra dvipusiai. Abi pusės vienodos, abi ir galima dėvėti. Bet nepamirškime, kad nuolat ištempiama ir ant galvos dedama miego akinių gumytė taip pat išsitampo. Ir po ilgo naudojimo nebebūna tokia tampri. Tad nuolatiniam naudojimui miego akiniai yra tinkami 1-2 metams.
Be abejo, nepamirškim, kad jo paskirtis yra ne tik apsaugoti paakių odą, bet ir leisti mums geriau išsimiegoti, nors už lango jau šviečia saulė.
Saulės Patalynė vadovė,
Dovilė Kiseliovienė