Kaip prižiūrėti vilnonę patalynę?
-
Avių vilnos gaminiai savyje turi nemažą natūralaus lanolino kiekį, kuris leidžia antklodėms bei pagalvėms išsivalyti savaime. Tokiu atveju juos užtenka tiesiog reguliariai purtyti bei vėdinti.
Vilnonė patalynė yra skirta naudoti tiek žiemą, tiek vasarą. Tie, kurie mano, kad apsiklojus vilnone antklode yra taip šilta, jog vasarą jos tiesiog neįmanoma naudoti, labai klysta. Tad išsiaiškinkime – kaip ją prižiūrėti ir kada ją naudoti.
Kada naudoti vilnonę patalynę?
Vilnonė patalynė turi termoreguliacinių sąvybių. Tai reiškia, kad ji puikiai praleidžia orą, suteikia odai galimybę miego metu kvėpuoti ir labai svarbu – neprakaituoti. Vilnos gaminius galima naudoti visais keturiais metų laikais.
Vilnonės antklodės ir vilnonės pagalvės gali būti skirtingų tipų bei turinčios skirtigas sąvybes. Kupranugarių vilnos antklodės, panašiai kaip ir merino vilnos antklodės yra pakankamai lengvos ir purios. Jos yra net du kartus lengvesnės nei avių vilnos antklodės. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie vilnones pagalves, jeigu jų užpildo kiekis yra vienodas.
Kaip prižiūrėti vilnonę patalynę?
Vilnonė patalynė puikiai išgarina drėgmę bei prisitaiko prie kambario temperatūros. Šios sąvybės leidžia miego metu jaustis komfortabiliai bei neperkaisti. Avių vilnos gaminiai savyje turi nemažą natūralaus lanolino kiekį, kuris leidžia antklodėms bei pagalvėms išsivalyti savaime. Tokiu atveju juos užtenka tiesiog reguliariai purtyti bei vėdinti. Tačiau yra ir specialiai apdorotų avies vilnos antklodžių bei pagalvių, kurias galima skalbti skalbimo mašinoje. Jas galima skalbti vilnos rėžimu (30°C). Svarbu nepamiršti skalbimo metu naudoti specialias skystas priemones. Vėliau galima padžiauti lauke, pavėsyje arba pasinaudoti specialia vilnos gaminių gręžimo funkcija, jeigu tokia yra turimoje skalbimo mašinoje.
Kupranugario vilnos bei merino vilnos antklodės nėra skirtos skalbimo mašinai. Jas vertėtų skalbti rankomis, vėdinti lauke arba patikėti jų priežiūrą valymo įmonės specialistams. Vilnos gaminius rekomenduojama vėdinti saulėtą dieną ir būtinai pavėsyje. Tiesioginiai saulės spinduliai džiovina ir tuo pačiu metu kietina vilnos plaukelius, taip deformuodami gaminius. Taip pat nerekomenduojama skalbti juos naudojant skalbimo miltelius, kadangi skalbimo metu jie gana stipriai suvelia vilnos audinį.
Kaip prižiūrėti vilnonius pledus?
Vilnonių pledų priežiūra yra labai panaši, kaip ką tik aprašytoji antklodžių bei pagalvių. Visų pirma, pledus reikia dažnai išpurtyti bei vėdinti. Tačiau siekiant maksimalios švaros patariama juos retsykiais skalbti taip pat.
Pledų skalbti skalbyklėje negalima, kadangi tai gali įtakoti vilnos sukietėjimą, pūkelių susivėlimą ir galų gale – pačio gaminio susitraukimą. Vilnonius pledus reikėtų skalbti rankomis naudojant specialias skystas skalbimo priemones. O išskalbus atsargiai rankomis išgręžti, stengiantis nepažeisti audinio. Džiovinti reikėtų pavėsyje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių.