Kuo skiriasi ančių ir žąsų pūkų-plunksnų pagalvės?
Šis klausimas pūkinės patalynės gerbėjams iškyla ne taip jau ir retai. Imama svarstyti, kurią verčiau pasirinkti ir kodėl jų kainos taip skiriasi? Taigi išsiaiškinime, kuri vertesnė mūsų dėmėsio – ančių ar žąsų pūkų-plunksnų pagalvė?
Plunksnų ir pūkų užpildas
Pagrindinis dalykas, į ką turėtumėme atsižvelgti renkantis vieną iš jų yra sudėtis, t.y., kokį procentą pūkų ir plunksnų sudaro pats pagalvės užpildas. Labiausiai lietuvių pamėgtos šio tipo pagalvės yra dviejų Lietuvos gamintojų – tai Comco ir Merkys.
Pūkai pagalvei suteikia lengvumo ir pimkštumo pojūtį, o plunksnos yra tvirtos ir standžios. Tad kuo daugiau pagalvės užpildo sudaro pūkai – tuo pagalvė minkštesnė. Ir atvirkščiai – kuo daugiau užpildo sudaro plunksnos, tuo pagalvė kietesnė.
Viena populiariausių žąsų plunksnų/pūkų pagalvė yra pagaminta iš 85% plunksnų ir 15% pūkų. Tai reiškia, jog padėjus galvą ant pagalvės ji “neįsmigs” giliai, tačiau bus pakankamai minkšta ir komfortabili.
Ančių plunksnų pagalvė yra pagaminta iš 100% ančių plunksnų, vadinasi tai tiesiog tobulas pasirinkimas kiekvienam, mėgstančiam po galva jausti tvirtą ir pakankamai kietą pagrindą.
O štai trečiasis universalus variantas yra Trijų skyrių žąsų-ančių pūkų-plunksnų pagalvė. Viršutinis ir apatinis sluoksniai pagaminti iš 90% žąsų pūkų ir 10% plunksnų. O vidurinis sluoksnis iš 15% ančių pūkų ir 85% plunksnų. Tai reiškia, jog abi pagalvės pusės yra minkštos bei purios, tačiau viduje yra tvirtas plunksnų sluoksnis, neleidžiantis pūkams “susisukti” į vieną vietą ir padedantis pagalvę išlaikyti nepakiturios formos itin ilgą laiką.
Paskutinis, bet ne prasčiausias yra kai kurių lietuvių jau seniai pamėgto Merkys gamintojo variantas – tai Pagalvė su pūkų ir plunksnų užpildu, kurią sudaro 15% žąsų pūkų ir 85% plunksnų derinys. Savo sudėtimi ji yra panaši į pirmąją, tačiau pagrindinis skirtumas yra jos aukštis. Šios pagalvės svoris yra didesnis – vadinasi ir užpildo kiekis pagalvėje yra didesnis. Tiesa, jis nėra itin pastebimas, tačiau mėgstantieji miegoti pasidėję galvą ant aukštesnių pagalvių, skirtumą tikrai pajus.
Skirtumas tarp ančių ir žąsų plunksnų-pūkų
Ogi jis nėra toks didelis, koks kai kuriems gali atrodyti. Pagrindinis skirtumas – tai kitoks paukščio tipas. Vienoje rankoje laikant žąsų plunsnų-pūkų pagalvę, o kitoje identiško užpildo kiekio ančių plunksnų-pūkų pagalvę, jokio skirtumo net nepastebėsite. Paguldžius galvą ant vienos ir kitos, pajusite tokį patį jausmą. Ir net bandydami pauostyti, skirtumo tarp dviejų pagalvių neaptiksite.
Bet visgi, kodėl žąsų plunksnų-pūkų pagalvės yra brangesnės? Atsakymas gana paprastas – žąsys nuo seno laikomos aukštesnės klasės paukščiais nei antys. Jos simbolizuoja prabangą ir laikomos ypatingesnėmis. Dėl šios priežąsties žąsų pūkai bei plunksnos yra brangesni, tad tai atsispindi ir pačioje pagalvės kainoje.
Sėkmės renkantis vieną iš keleto skirtingo tipo plunksnų-pūkų pagalvių ir tikimės, jog ši pagalba pravers kiekvienam!
.
Oeko-Tex sertifikatas yra suteikiamas tik neturintiems kenksmingų cheminių medžiagų tekstilės gaminiams. Tai visame pasaulyje pripažintas sertifikavimo ženklas, patvirtinantis, kad patalynė yra nekenksminga gamtai bei skirta net ir jautriausios odos savininkams.
Žinoma, kad ne! Pledas yra puikiai tinkamas apsigobti vėsiais vakarais, tačiau tai nėra jo vienintelė paskirtis. Pledas gali būti naudojamas kaip:
Mokslininkai yra ne vieną kartą įrodę, kad subalansuotas miegas itin svarbus mūsų kokybiškam gyvenimui. O išgyvenimui žmogui miegas yra net svarbesnis negu maistas.
Dėl nuolatinio skubėjimo ir streso dažnai nukenčia mūsų miegas, o kartu su juo silpnėja imuninė sistema. Tad apžvelkime kelis produktus, kurie padės ne tik geriau jaustis, bet ir miegoti nakties metu.
Ar žinai, kad pirmieji natūralų šilką Kinijoje pradėjo gaminti dar prieš 5-8 tūkst.metų? Pasak legendos manoma, kad jis buvo pradėtas gaminti imperatoriaus Huang Ti valdymo laikais - apie 2640 m.pr.Kr.
Ar yra tekę susidurti su lovos užtiesalu, ant kurio netikėtai atsirado mažų "burbuliukų"? Juos lengvai galime pašalinti tam skirtais prietaisais, tačiau, kodėl taip įvyksta?
Juokas ir šypsena veide siunčia pozityvius signalus smegenims. Tad juokiantis pradingsta nerimo jausmas, organizmas skatinamas pasveikti, atsikratyti baimių. Be abejo, ši taisyklė galioja tiek vaikams, tiek suaugusiems. Bet šiandien pakalbėkime apie vaikus.
Jei žmogus susigėsta, sakome, kad jis raudonuoja. Pavydžiam sakome, kad žaliuoja iš pavydo. O ar pagalvojote, kaip jaučiamės nuliūdę? Tokiu metu pasirodo mėlyna spalva.
Kiekvienais metais spalvų instituto „Pantone“ ekspertai analizuoja visuomenėje vykstančius įvykius bei jų reikšmę žmonėms. Tuo remiantis parenkamos populiariausios sezono spalvos, kurios būdingos konkrečiam laikotarpiui.
Posakis „kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“ žinomas jau nuo senų senovės. Ir vis dar naudojamas, nes yra visiškai atitinkantis realybę. Taigi nepamirškim, kad nuo geros patalynės priklauso mūsų kokybiškas miegas.
Pagal statistiką, pirmąjį infarktą moterys patiria 72-jų, o vyrai 65-erių metų. Tad net 20 metų trukęs mokslinis tyrimas pagaliau atskleidė, kokie mūsų įpročiai lemia širdies funkcijas ir skatina patirti infarktą.
Daugybę metų esame girdėję vieną ir tą patį – žmogaus gerai savijautai reikalingos 8-ios valandos miego per parą. Tai buvo teigiama kaip neginčijama tiesa, įrodyta tyrimais. Tačiau dabar Kinijos ir Jungtinės Karalystės mokslininkai teigia kitaip.
Taip taip, seniau buvo kiti laikai, kitos taisyklės, kitos mados. Tad šiandien truputį pakalbėkime apie tai, kas buvo anksčiau.
Jei nusprendei įsigyti vilnonį pledą, kiek stabtelėk. Visų pirma išsiaiškinkm, kuo jie skiriasi vienas nuo kito.
Šilkas visada perteikia eleganciją. Vargu ar įmanoma atsigrožėti tuo, kaip lengvai jis krinta. Drabužiai pasiūti iš šilko audinio plazdena ore tarsi drugeliai
Kuo mažesnis vaikas, tuo jo organizmui reikia daugiau miego. Augant, poilsio pats organizmas reikalauja vis mažiau. Bet kiek gi tas mažiau?
Šiek tiek pasmalsaukime apie įžymybes ir jų miego įpročius. Taigi, 3 dalykai, kurių daugelis nežinojo:
Kad šilko audinys būtų lengvai lyginamas, svarbu teisingai nuplauti šilko gaminius:
Egipto medvilnės patalynė išsiskiria iš kitų medvilnės audinių savo švelnumu, blizgumu ir nors plonu, bet tvirtu audimu. Yra trys pagrindiniai Egipto medvilnės išskirtinumai:
Šilkas yra vienas brangiausių ir gražiausių audinių. Gaminiai iš jo visada būna prabangūs ir patrauklūs. Todėl turint gaminius iš natūralaus šilko, būtina žinoti, kaip jį prižiūrėti.
Ar žinojai, kad spalvas galima prilyginti maistui?
Kaip jau tikriausiai daugelis žino, miegas visada turi būti ramus, gilus, be nuolatinio vartymosi bei išsibudinimo. Žinoma, lengva pasakyti!
Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl būtent po pietų žmones traukia į miegą, o giliausias nakties miegas vyksta būtent tokiu metu.
Natūralaus šilko patalynė mūsų veido odai yra tikras lobis. Apie jos gerąsias sąvybes galite paklausyti čia: https://www.instagram.com/p/CNpxfJgAxaL/
Dėl dar nepilnai išsivysčiusių vaikų smegenų ir gyvenimo patirties stokos jie nesapnuoja taip, kaip sapnoja vyresni vaikai ir suaugusieji.
Vieni vaikai ant puoduko pradeda daryti savo reikalus anksčiau, kiti vėliau. Vieniems sekasi miego metu ar ryte nubėgti iki puoduko laiku, kitiems „nelaimės“ nutinka dar būnant lovoje.
Tad kokią patalynę naudoti?
Jei manot, kad nemigos problemas galima išspręsti tik vaistais, klystate. Yra dar 8 puikūs būdai, kurie nemigos problemas padės išspręsti natūraliai. Taigi, pasižiūrėkim, kokio šios 8 paslaptys.
Užsienio kurortų paplūdimiuose paprastai nuolat matome gultus. Prie baseinų – gultai, paplūdimiuose – gultai.
Renkantis paklodę be gumos, atrodo viskas kaip ir paprasta. Pasirenkam ją kiek didesnę nei mūsų pačių lova ir tiek.
Egipto medvilnė skiriasi nuo standartinės medvilnės, kurią sutinkame savo gyvenime. Tad labai trumpai ir kuo paprasčiau aptarkime tris pagrindinius punktus, kodėl ji tokia ypatinga.
Ar žinai, kad reikia 10 kg šilko kokonų, kad būtų pagaminta 1 kg antklodė? O šilke esanti medžiaga – sericinas - turi gydomąjį poveikį sudirgusiai ir alergiškai odai?
Kaip manot - gėlės namų tekstilėje šiuolaikiška ar senamadiška? Daugelis tai vertina kardinaliai - UŽ arba PRIEŠ. Bet iš tiesų gėles pasirenka apie 30% mūsų klientų.
Vasaros dienomis paprastai būna šilta ir apie šaltus žiemos vakarus susirangius po šiltu pledu net nesinori galvoti. Bet ar tikrai pledai tinkami tik žiemai?
Buvo atlikti tyrimai, kurio metu 40-čiai suaugusių žmonių ir jų augintiniams septynioms naktims buvo pritvirtinti jutikliniai prietaisai. Tyrimo metu matyta, kad daugeliui žmonių gyvūnai padeda geriau užmigti, nes suteikia saugumo jausmą.
Šilkas visuomet simbolizavo prabangą, švelnumą ir komfortą. Jo sudėtyje yra vertingų aminorūgščių, kurios gaivinamai veikia plaukus ir odą. Pagamintos iš šilko antklodės bei pagalvės ypač tinka žmonėms, kurie neramiai miega, yra alergiški, skundžiasi sąnarių skausmais ir kitais negalavimais.
Satinas – tai pynimo būdas, kuomet audinys išgaunamas labai švelnus ir blizgus. Satinas gali būti gaminamas iš natūralių audinių - medvilnės, bambuko, šilko. Arba iš sintetinio audinio – poliesterio.
Jau seniai įrodyta, kad kvapai žmones veikia įvairiai - vieni atpalaiduoja, kiti kaip tik suaktyvina pojūčius. Kadangi skirtingiems žmonėms kvapai yra skirtingai patrauklūs, turime didelį kvapų difuzorių pasirinkimą ir Saulės Patalynėje.
Tai vienas iš daugybės klausimų, kuriuos girdime iš klientų. Taigi šį kartą atsakome ne kiekvienam individualiai, o visiems kartu. Trumpai ir tikiuosi aiškiai.
Kas jau kas, bet itališkas "KLINTO 1817" kvapų difuzorius yra vienas nuostabiausių. Gal net galima būtų pavadinti jį metų atradimu! Koks jo kvapas, pasak gamintojo, rasite parašyta kiek žemiau. Bet jis - PRABANGOS ir RAFINUOTUMO kvapas.
Ir Taip, ir Ne. Prabangiai, žiūrint į patalynės komplekto etiketės nuotrauką, atrodyti gali tiek sintetinio, tiek natūralaus audinio patalynė. Tačiau užvilkus užvalkalus ir patiesus juos ant lovos pasimato visas "grožis" arba grožis.
Tikrai taip. Tačiau pagrindinė jo funkcija yra aromatas, kuris apgaubia visą patalpą.
Kad vaikai yra mūsų gyvenimo džiaugsmai, patvirtins kiekviena mama. Net ta, kuri su mažu vaiku daug laiko praleisdama namie labai pavargsta (aišku, svarbu, kad kas nors bent pusvalanduką leistų pailsėti ar tiesiog pagulėti karštoje vonioje).
Daugelis galvoja, jog pūkinės antklodės yra tinkamos naudoti tik žiemą. Mano, kad jos per daug šiltos vasarai ar pavasariui. Bet ar tikrai?
Seniau patalynę buvo yprasta lyginti po kiekvieno skalbimo. Ją skalbdavo rankomis, vis patrindami į taip vadintą "tarką", o vėliau nepriekaištingai išlyginus padėdavo į spintą ar tiesiog iš karto apvilkdavo. Kas pasikeitė dabar?
Visiems ir taip žinoma, kad be paklodės savo lovos neįsivaizduojame. Tiesiai šviesiai sakant - čiužinys mums yra per brangus, kad galėtume jo nesaugant išmesti ir keisti kas pusę metų.
Tiko audinys naudojamas pagalvių bei antklodžių gamyboje. Jis yra itin tankus (151 g/m2), todėl puikiai tinka patalynei, kurios užpildui naudojamos plunksnos, pūkai ar vilna. Jei tai kokybiškas tiko audinys, jis būtinai bus pagamintas tik iš 100% medvilnės.
PELĖDOS ir VYTURIAI. Turbūt jau visi žinome, kas esame - pelėdos (vėlai užmiegi, vėlai keliesi) ar vyturiai (anksti užmiegi, anksti keliesi).
Jeigu manai, kad tavo patalynė greitai tampa nebegraži, ši informacija būtent Jums.
Kodėl kartais dėl nesuprantamų priežasčių pradeda niežėti odą? Kodėl staiga nei iš šio, nei iš to pradedame kosėti?
Apie 2 metų vaiko pečiai jau yra pakankamai platūs, kad galima būtų miegoti ant vaikiškos pagalvės.
Ir tai galioja ne tik patalynei! Tai galioja ir drabužiams, kuriuos dėvite kiekvieną dieną.
Pastebėjau, kad su kiekvienais metais žmonės lietuvišką prekę vertina vis labiau ir labiau. Tai taip sava. Jauku. O prisidėti prie lietuviško verslo plėtojimo yra smagu. Juk gera padėti saviems.
Nesvarbu - pirkai antklodę, pagalvę ar čiužinį Lietuvoje. O gal kitoje šalyje. Siuvama patalynė gali būti pritaikoma prie bet kokių išmatavimų. Laikai tapo paprastesni.
Patalynę būtina skalbti kas savaitę ar rečiausiai kas dvi, bet pasitaiko, kad tenka pasidarbuoti ir dažniau. Kai vaikai sugalvoja patalus paspalvinti flomasteriais ar kokiu guašu.
Ar žinojot, kad audinių tarnavimo laikas yra matuojamas skalbimo ciklais? O patalynei yra skirta 80-100 skalbimų?
Pati naudoju ir tikrai rekomenduoju pūkines antklodes, kurios klaidingai nei kai kurie mano - gali puikiai būti naudojamos ištisus metus.
Šiais laikais turime tiek daug pasiūlos visose srityse, kad dažnai būna sunku pasirinkti. Kuris kremas geriausias? Kuris drabužis kokybiškesnis? Bet šį kartą ne apie kokybę, o apie standartus.
Žmogaus skonis paprastai keičiasi kas 5 metus. Kalbant konkrečiai apie interjerą.
Kiekvieną dieną mūsų oda atsikrato daugybės negyvų ląstelių. Miego metu pleiskanos nugula ant pagalvės. O mūsų prieš miegą tepti kremai taip pat įsigeria į patalynės užvalkalus.
Papasakosiu istoriją iš asmeninio gyvenimo. Apie savo Moniką (2 m.) ir Mantą (4 m.)
Kaip ir kiekviena mama, kai jie dar buvo kūdikėliai, rinkausi sau gražiausias patalynės spalvas. Derančias prie interjero, gana neutralias. Bet ateina toks amžius, kai vaikas jau turi savo nuomonę.
Iš tiesų, dažnai susiduriam su šia moterų dilema, nes patalynė vyrui kaip dovana - tikrai dažnas atvejis. Tačiau parinkti vyrui patalynę yra paprasčiau nei atrodo iš pirmo žvilgsnio
Balta spalva simbolizuoja sėkmę, džiaugsmą, gėrį, šviesą ir gyvybę. Tačiau balta spalva viešbučiuose dominoja ne vien dėl to.
Patalynė, pagaminta iš lino audinio yra natūrali ir itin vertinama jau daugybę metų. Tad jos populiarumas ne blėsta, o vis didėja. Lininė patalynė jau daugelį metų taip pat yra laikoma prabangos preke.
Šilkas yra vienas gražiausių, bet kartu ir brangiausių audinių. Gaminiai iš jo visada atrodo prabangiai ir patraukliai, todėl turint produktus iš natūralaus šilko audinio, tiesiog būtina žinoti, kaip juos prižiūrėti.
Gyvenimo tempas yra per greitas, kad leistumėme sau blogai miegoti dėl, regis, smulkmenės - paprastos paklodės?
Pūkinių pagalvių priežiūra yra gana subtili, todėl paprastuoju būdu skalbti vien įdedant į namuose turimą skalbimo mašiną, gamintojai nerekomenduoja.
Manau visi sutiktų, jog tai tiesa. Kodėl? Skaitykite toliau, ir viskas taps aiškiau. Lovos užtiesalai, arba dar kitaip vadinamos lovatiesės, kambariui suteikia ne tik jaukumo, bet ir spalvų. Kiekvienais metais interjero tendencijos keičiasi.
Po kelis mėnesius trukusios apklausos, kurioje dalyvavo beveik 1500 mūsų puslapyje apsilankiusiųjų, norime paskelbti rezultatus. Tagi, kokia patalynė Jums patinka labiau – DVIPUSĖ ar VIENPUSĖ?
Kiekvienais metais miegančiųjų ant čiužinio vis daugėja. Žmonės atsisako sulankstomų lovų, o sofas-lovas palieka nuošalyj, taip vis labiau sureikšmindami ir vertindami miego kokybę. Pasirinkus čiužinį, ant kurio miegosite ne vienus metus, labai svarbu atsižvelgti ir į patalynę, kurią naudosite.
Prabanga dvelkianti egiptietiška satininės medvilnės patalynė gali atsirasti ir Tavo namuose. O dar, puikesnė žinia – nuo šiol DECOFLUX patalynę kiekvienas Saulės Patalynėje gali iš daugybės skirtingų dydžių variantų pasirinkti sau labiausiai tinkamą - arba tiesiog užsisakyti pagal individualius išmatavimus.
https://www.saulespatalyne.lt/patalynes-komplektai/audiniai/satinasPatalynė, pagaminta iš 100 proc. satininės medvilnės yra viena populiariausių ne tik Lietuvoje, bet ir visose Vakarų šalyse. Ji yra be galo švelni ir minkšta, o po tokiais patalais miegoti - tikras malonumas. Taigi viskas nuo pradžių. O pradėsime nuo skirtumo tarp dviejų rūšių satino – tai standartinis populiarusis satinas ir prabangus PREMIUM klasės satinas.
Tai yra vienas pagrindinių klausimų, siekiant suteikti jaukumo net tik dažniausiai lankomuose namų kampeliuose, bet ir miegamajame. Tad aptarkime tris pagrindinius dalykus, kuriuos kiekvienas tiesiog privalo žinoti renkantis patalynę.
Jau ne vienus metus tobulos, savo veido odos priežiūrai tinkančios kosmetikos, „Saulės Patalynės“ vadovė Dovilė Kiseliovienė teigia pagaliau atradusi tikrą stebuklą. Lietuviškos kosmetinos Driu Beauty gaminiai tiesiog fantastiški.
Šis klausimas pūkinės patalynės gerbėjams iškyla ne taip jau ir retai. Imama svarstyti, kurią verčiau pasirinkti ir kodėl jų kainos taip skiriasi? Taigi išsiaiškinime, kuri vertesnė mūsų dėmėsio – ančių ar žąsų pūkų-plunksnų pagalvė?
Tekstilės gaminių etiketės ir simboliai yra ypač svarbūs, siekiant įsigytus juos išsaugoti puikios kokybės kuo ilgiau. Nesvarbu, kas tai būtų - patalynė, drabužiai ar kiti tekstilės gaminiai - į gamintojo rekomendacijas visada verta atsižvelgti.
Projektų iniciatorius ir vystytojas „Build Me“, Vilniaus Naujamiestyje įrenginėdamas šiaurės vėjų įkvėptą „Lagom lofts“ projektą, rinkosi aukštos kokybės siuvamą SaulesPatalyne.lt įsigytą patalynę.
Iš natūralaus lino pluošto audinio pasiūta patalynė tarnauja kur kas ilgiau. Lino audinys yra 3 kartus stipresnis ir tvirtesnis už medvilnę. Ir net 5 kartus atsparesni trinčiai (dilinimui) nei ji.
"Lietuviams patinka lietuviški gaminiai ir jie paprastai kiek galėdami dažniau renkasi lietuvišką produktą vietoj importuoto iš užsienio. Be abejo, yra nemažai aspektų, į kuriuos klientas prieš pirkdamas atsižvelgia. Kalbant konkrečiai apie tekstilės gaminius, kurie yra pagrindinė prekė mūsų parduotuvėse, tai yra kokybė, išvaizda ir be abejo, kaina."
Rytuose ir vakaruose grožis yra vertinamas kiek kitaip. Vakaruose mums yra įprasta puoštis, dažytis ir dėvėti madingus drabužius išeinant susitikti su draugais ar tiesiog išvykus iš namų. O štai rytuose yra labiau priimtinas atvirkštinis variantas.
Antklodžių pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad kartais sunku išsirinkti labiausiai sau tinkamą ir įsigyti tokią, kuri tikrai atitiktų visus poreikius. Taigi, pasiaiškinkime, kuo skiriasi populiariausios antklodės viena nuo kitos?
Ką tik gimę kūdikiai per parą miega kone 20 valandų, tad jų miegas turi būti ne tik saldus, bet ir kokybiškas. Tad pasvarstykime, kokia patalynė yra pati tinkamiausia?