Prekių katalogas

  • 8 nemigos paslaptys: Išmok užmigti greičiau

         Jei manot, kad nemigos problemas galima išspręsti tik vaistais, klystate. Yra dar 8 puikūs būdai, kurie nemigos problemas padės išspręsti natūraliai. Taigi, pasižiūrėkim, kokio šios 8 paslaptys. 

         1. Sportuok. Pasivaikščiojimas prieš miegą organizmui suteikia atsipalaidavimo. O nesudėtingi pratimai (atsilenkimai, pritūpimai ir pan.) sustiprina miego hormonų, tokių kaip melatoninas, poveikį. Tačiau tai daryti reikėtų ne mažiau nei 1 val prieš keliaujant į lovą.

         2. Lova – tik miegui. Kaip sakė mokslų daktaras Dr. Carlson – „Rezervuok lovą tik miegui ir seksui“. Tad nenaudokite savo lovos kaip kaip ofiso – telefono skambučiams ar el. laiškų atrašymams. Verčiau joje nežiūrėti ir televizoriaus. Lova turi būti stimuliatorius miegui, o ne veiksmui.

         3. Įsipatogink. Miegamajame nerekomenduojami televizorius ar kitos technologijos ne vieninteliai miego trikdžiai. Aplinka taip pat turi įtakos miego kokybei. Rami, tamsi ir išvėdinta patalpa – tai taip pat svarbu norint greičiau užmigti.

         4. Miego ritualai. Kai buvome maži ir tėvai prieš miegą skaitydavo pasaką. Su laiku tai tapo ritualu ir šis ritualas padėdavo mums užmigti. „Ritualai perduoda signalus kūnui ir protui, kad atėjo laikas ilsėtis ir eiti miegoti“ – sakė Dr. Carlson. Galima prieš miegą išgerti šiltos arbatos, skaityti knygą, pagulėti vonioje, klausyti ramios muzikos ar užsiimti kita ramia veikla, kuri Jums patinka.

         5. Valgyk, bet ne per daug. Gurgiantis skrandis gali būti pakankamai blaškantis, kad neleistų užmigti. Bet taip pat mus veikia ir pilnas pilvas. Todėl venkite sotesnio maisto 2-3 val iki miego. O jei prieš pat miegą labai alkanas – verčiau suvalgyk lengvus užkandžius.

         6. Venk alkoholio ir kofeino. Jei užkandžiaujate prieš miegą, vynas ar šokoladas neturėtų būti to dalis. Šokoladas turi kofeino, kuris yra stimuliatorius. Alkoholis taip pat. „Žmonės mano, kad alkoholis migdo. Bet iš tiesų jis yra stimuliatorius. Todėl mūsų miegas tampa nekokybiškas, nuolat prabundame“ – aiškino Dr. Clarson. Taip pat verčiau vengti rūgštaus (citrusinių vaisių ar sulčių) ir aštraus maisto.

         7. Streso pašalinimas. Ilgas nepadarytų darbų sąrašas ir kiti dienos rūpesčiai nakties metu gali „išlįsti“ į paviršių. Stresas yra stimuliatorius, kuris suaktyvina hormonus ir neleidžia mums ramiai miegoti. Todėl prieš miegą būtinai išmokite atsipalaiduoti. Išbandykite jogą, kvėpavimo pratimus ar kitą patinkančią atpalaiduojančią veiklą.

         8. Išsitirk. Noras judinti kojas, knarkimas ir deginantis skrandžio, krūtinės ar gerklės skausmas yra trys įprasti miego sutrikimų simptomai. Jeigu jie neleidžia kokybiškai miegoti naktį ir ryte jaučiatės mieguisti, verčiau kreipkitės į gydytoją.

      

    Su šypsena,

    Saulės Patalynė